Jak hosting wpływa na SEO i który z nich jest najlepszy?

Czy hosting ma wpływ na SEO i który host jest najlepszy? Przechodzimy przez dezinformację i od razu uzyskujemy fakty.

Dzisiejsze pytanie Zadaj pytanie SEO pochodzi od Julio z Houston, który pyta:

„W jaki sposób hosting wpływa na SEO, a konkretnie jakich funkcji należy szukać, chcąc hostować witrynę partnerską?”

To świetne pytanie i widzę wiele dezinformacji na ten temat w Internecie.

Niestety hosting to ogromna nisza w przestrzeni partnerskiej. Oznacza to, że ludzie mają prawdziwą zachętę do pisania wszelkiego rodzaju artykułów i wygłaszania wszelkiego rodzaju twierdzeń na temat tego, w jaki sposób ich hosting może pomóc w przekroczeniu limitu SEO.

W rzeczywistości szybko wyszukałem w Google pytania dotyczące hostingu SEO i każdy wynik, który znalazłem, pochodził z witryny, na której znajdowały się również linki partnerskie.

Obiecuję, że w tym poście nie będzie żadnych rekomendacji hostingowych ani linków partnerskich.

Prawda jest taka, że hosting ma niewielkie znaczenie dla SEO. Teraz mogę sobie wyobrazić, co niektórzy z was mówią… i przejdziemy do rzeczy, które mają znaczenie poniżej.

hosting

4 czynniki hostingowe, które mogą mieć wpływ na SEO

Przy wyborze hosta należy wziąć pod uwagę te czynniki, ponieważ mogą one wpływać na SEO na różne sposoby.

1. Szybkość strony

Wszyscy wiemy, że szybkość strony jest czynnikiem rankingowym. Jak duży czynnik jest nadal przedmiotem dyskusji (pomimo, że Google twierdzi, że jest to „malutki” czynnik ), ale nie o to tutaj chodzi.

Jeśli wybierzesz małego hosta internetowego bez wymaganej przepustowości, może to wpłynąć na prędkość. Rodzaj planu, który wybierzesz, również ma duże znaczenie.

Jeśli na przykład masz dużą witrynę z wiadomościami, nie chcesz hostować na wspólnym planie z ograniczoną przepustowością, która nie obsługuje przesyłania wiadomości z ostatniej chwili.

Musisz zdecydować w oparciu o potrzeby swojej witryny, czy chcesz współdzielony hosting, wirtualny serwer prywatny, serwer dedykowany czy skalowalne rozwiązanie hostingowe oparte na chmurze.

Wszystko to może być idealne dla SEO, w zależności od tego, co robi Twoja witryna i ile ruchu / zasobów potrzebuje.

2. Ograniczenia hostingu

Niektóre hosty internetowe mają dziwne ograniczenia. Miałem jednego klienta, który hostuje na platformie, która nie daje im dostępu do własnych plików .htaccess. Mieli limit 1000 przekierowań, które mogą wykonać, gdy teoretycznie powinno to być nieograniczone.

 

Ponownie, niekoniecznie wpływa to na samo SEO – ale może, w zależności od tego, co próbujesz zrobić ze swoją witryną.

Upewnij się, że Twój host poradzi sobie ze wszystkimi zwykłymi, codziennymi czynnościami, które chcesz robić w swojej witrynie.

3. Lokalizacja

W przypadku sieci CDN, takich jak Akamai i Cloudflare, lokalizacja hosta ma obecnie znacznie mniejsze znaczenie niż kiedyś.

Wciąż jednak ma to znaczenie po stronie prawnej i międzynarodowej. Jeśli chcesz prowadzić działalność na przykład w Chinach lub Rosji, najlepiej hostować witrynę w Chinach lub Rosji.

Jeśli chcesz robić coś, co jest nielegalne w niektórych krajach, ale nie w innych (takie jak pula bitcoinów, hazard sportowy lub krytykowanie niektórych członków rodziny królewskiej), upewnij się, że nie gościsz w tych krajach.

Ponownie, te rzeczy nie są tak naprawdę SEO, ale z pewnością mogą wpłynąć na twoje plany SEO.

4. Czas pracy

To jest coś, zwykliśmy mówić o partii z gospodarzem w czasach, linii telefonicznych i T1.

Obecnie nie stanowi to większego problemu z CDNS i nadmiarowością oraz takimi rzeczami, jak Microsoft Azure lub usługi w chmurze Amazon.

Tak, części Internetu i chmury czasami ulegają awarii i tak, powinieneś wybrać niezawodną firmę hostingową, która zminimalizuje przestoje. Ale tego typu problemy są zwykle tylko tymczasowe.

Rzeczy, które tak naprawdę nie mają znaczenia

Jedna rzecz, o której ciągle słyszę, to adresy IP klasy C. Ten temat był kiedyś bardzo popularny wśród spamerów, którzy chcieli ukryć swój spam przed Google.

Teoria była taka, że ​​jeśli wszystkie znajdują się w tym samym środowisku hostingowym, Google może je łatwiej znaleźć. Chociaż jest w tym trochę prawdy, odkryłem, że istnieje wiele prostszych sposobów na wykrycie sieci spamowych innych osób, które nie uwzględniają szumu i niepewności, kto może być również na twoim serwerze.

Tagi analityczne i reklamowe, widżety społecznościowe, motywy i komentarze HTML już wcześniej rozdawały spam.

Google wie o tym, a także wie, że nie masz kontroli nad tym, kto jeszcze gospodarze w Twojej okolicy – ​​więc najprawdopodobniej nie będą mieć tego przeciwko tobie.

Jednym z moich innych zirytowań jest „___ hosting”, gdzie ___ to platforma taka jak WordPress, Angular, React, AEM lub Contentful lub jakikolwiek inny CMS/framework, którego chcesz użyć.

Jasne, niektórzy gospodarze się w tym specjalizują. Ale jeśli wiesz, co robisz, nie ma powodu, dla którego nie możesz wybrać konfiguracji serwera u żadnego dobrego hosta internetowego.

Możesz kontrolować system Windows/Linux lub Cpanel/Plesk lub dowolne oprogramowanie serwera aż do systemu operacyjnego, wersji PHP i MySQL (lub innego wybranego języka), aby uzyskać optymalną konfigurację dla tego, czego potrzebujesz.

Teraz, jeśli dopiero zaczynasz i nie chcesz zarządzać serwerem (tak jak ja), możesz skorzystać z pomocy zespołu konserwacyjnego, który jest zaznajomiony z wybranym przez Ciebie wyborem architektury, ale to nie jest naprawdę decyzja SEO.